09.09.2014 Tarihinde faaliyetlerine başlayan Çukurova Plastik Sanayicileri Derneği (ÇUKUROVA PLASDER), bölge ve civar illerde plastik sektöründe faaliyet yürüten firmaları, bir araya getirmeyi amaçlar.

Adana Organize Sanayi Bölgesi yeni çarşı projesinde 180 metrekarelik kapalı alandan oluşan dernek binasında faaliyetlerini yürütecek olan ÇUKUROVA PLASDER Yönetim Kurulu Başkanlığını Işın Boru Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Selahattin Onatça yürütmektedir.

Plastik Sanayicileri Federasyonu’na (PLASFED) bağlı olarak faaliyet yürütecek olan ÇUKUROVA PLASDER Üyeleri arasında, Abdioğuları, Sepaş ve Zahit gibi ikinci 500 de olan ve Borusundan çuvalına, profilinden lambrisine, mutfak eşyasından, gıda ambalajına ve plastik geri dönüşüm makinecisine kadar çok çeşitli kollarda üretim yapan firmalar bulunmaktadır.

Çukurova başta olmak üzere Doğu Akdeniz Bölgesi plastik sektöründe faaliyet yürüten firma ve üyeleri arasında öncelikle kültürel, mesleki, ticari ve teknik konularda işbirliğini sağlamayı amaçlayan ÇUKUROVA PLASDER üye sayısını yakın dönem içerisinde 100’ün üzerine çıkarmayı hedeflemektedir.